اطلاعات بیشتر

برای آشنایی بیشر شما مخاطبان محترم برای هر ماژول توضیحات مختصری ارائه می شود

با امکانات و ماژولهای بینانو
​​​​​​​ بیشتر از قبل آشنا شوید.

سیموتل

IVR یا منشی هوشمند

منشی هوشمند یک ابزار بسیار مهم و کارآمد در سیستم های تلفن هوشمند است.
این منشی دیجیتال خستگی ناپذیر در 24 ساعت شبانه روز آماده خدمت رسانی و مدیریت تماس های ورودی شرکت شما است. یک منشی دیجیتال حرفه ای معرف شرکت شما در اولین تماس افراد است و می تواند شرکت شما را بسیار سازماندهی شده و منظم نشان دهد.
 با استفاده از IVR حتی می‌توانید بسیاری سوالات متدوال را به صورت اتوماتیک پاسخ دهید، روند پشتیبانی و فروش را منظم کنید و در نهایت با پاسخگویی بهتر بهره وری سازمان را افزایش دهید.
پاسخ صوتی تعاملی یا تلفن گویا (Interactive Voice Response) یک سیستم منوی تلفنی است که به مشتری اجازه می‌دهد از صفحه شماره‌گیری برای شناسایی، تقسیم‌بندی و مسیریابی تماس‌هایش به مناسب‌ترین کارشناس استفاده کند.
 تلفن گویا (IVR) مرکز تماس جایگزین کارشناس نیست، اما راهی برای بهبود رضایت مشتری و در عین حال در دسترس گذاشتن کارشناسان برای رسیدگی به تماس‌های ورودی با مسائل پیچیده‌تر است.
فناوری IVR در مواقعی که حجم تماس زیاد است، مفید می‌باشد. حتی مرکز تماسی با کارشناسان زیاد هم ممکن است گهگاه دچار بار بیش از حد شود. زمانی که این اتفاق می‌افتد، داشتن یک سیستم تلفن گویا، ازدحام تماس را کاهش داده و در عین حال رضایت مشتری را حفظ می‌کند.
فناوری تلفن گویا همچنین این قابلیت را دارد که نیازهای تماس گیرنده را شناسایی کند و آنها را به بهترین کارشناس مرکز تماس برای رسیدگی به مشکلاتشان متصل نماید. این قابلیت مسیریابی تماس هم برای مشتریان و هم برای نمایندگان مرکز تماس سودمند است.

منشی هوشمند یا ivr

نمونه صوت منشی هوشمند یا IVR

معرفی شرکت توسط منشی هوشمند

اهمیت منشی هوشمند

ساعت کاری   Time Condition​​​​​​​

از ساعت کاری یا  Time Condition  برای ایجاد محدودیت (شرط زمانی) در بازه‌‌های زمانی و به دلایل مشخصی استفاده می‌‌شود.
رایج‌ترین استفاده آن، تفکیک ساعت کاری و غیرکاری سازمان‌‌هاست.
فرض کنید ساعت کاری اپراتور‌‌های سازمان شما از ۸ تا ۱۵:۳۰ باشد، لذا در ساعت‌‌های غیر از آن اپراتوری برای پاسخگویی به تماس‌گیرنده‌‌ها وجود ندارد و قطعا مشتری از عدم پاسخگویی شرکت ناراحت می شود. بنابراین، بهتر است در این ساعات، پیام مناسبی را برای تماس‌گیرنده پخش کنید تا موجبات نارضایتی وی فراهم نگردد.​​​​​​​

2 نمونه متفاوت صوت ساعت کاری

ساعت

کنفرانس چند نفره

کنفرانس تلفنی ویپ، به نوعی از تماس ها اطلاق می شود که در آن چندین مخاطب از طریق بستر VoIP با یکدیگر صحبت می کنند. این قابلیت به یکی از اساسی ترین مزیت های سیستم تلفنی تجاری مدرن تبدیل شده است، چرا که می تواند برای سیستم های ارتباطی کسب و کار ها بسیار کارآمد باشند.
این تکنولوژی که به فناوری انتقال صدا بر بستر شبکه نیز شناخته می شود، به تماس گیرندگان اجازه می دهد تا به وسیله تلفن همراه، تلفن ثابت و یا رایانه جلسات متعددی را برگزار کنند.
این امکان با شیوع ویروس کرونا و افزایش مشاغل دور کار اهمیت دو چندانی پیدا کرده است.
برای کنفرانس در مرکز تلفن شرکت شما یک اتاق کنفرانس voip ایجاد می‌گردد و برای شکل گرفتن اتاق کنفرانس شماره‌‌ای نیز به آن اختصاص می یابد تا کاربران بتوانند به‌ وسیله آن وارد اتاق کنفرانس گردند.​​​​​​​

کنفرانس

​​​​​​​لیست سیاه و سفید امکانی است برای دسته‌‌بندی شماره‌‌های ورودی با اهداف مشخص.
 در لیست سیاه بعضی شماره ها مزاحم برای عدم پاسخگویی مشخص می شود اما در لیست سفید برخلاف لیست سیاه، می‌‌توان با استفاده از دسته، شماره‌‌ها را دسته‌‌بندی و از آن‌ها مطابق نیاز در مسیر‌‌های مختلف تماس‌‌ها استفاده کرد.
مثلا افراد یا شرکتهایی همیشه با یک اوپراتور در ارتباط هستند در اینجا شماره آن در لیست سفید قرار می گیرد و ارتباط آن خارج از مسیر IVR مستقیما به اوپراتور مورد نظر هدایت می شود

امکانات سانترال ابری

لیست سیاه وسفید

یکی از معضلات سانترال های آنالوگ عدم امکان ضبط مکالمات و یا تجهیزات گران قیمت جهت ضبط مکالمات آنها میباشد.
امروزه این مشکل توسط نرم افزار سیموتل بر طرف شده است. و سیستم‌های ویپ این قابلیت را دارند که با فعال سازی ضبط مکالمات امکان ضبط و ثبت مکالمات IVR و … فراهم شده و این مشکل را حل می نمایند.
این موضوع برای بعضی از شرکتها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

با فعال سازی ماژول نظرسنجی پایان مکالمه، سیستم به تماس گیرنده پیام می دهد که میزان رضایت خود را از عدد مثلا 1 ضعیف تا 5 عالی اعلام کند
هدف از این نظرسنجی ارزیابی عملکرد هر اپراتور و در نهایت بهبود کیفیت پاسخگویی به مشتریان، است.
بنابراین مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها به راحتی می‌توانند با مراجعه به پنل گزارشات، در جهت بهبود کیفی پاسخگویی به مشتریان، نحوه عملکرد هر اپراتور را تحلیل و ارزیابی نمایند و از طرفی به مخاطب این پیام منتقل می شود که نظر شما برای ما اهمیت دارد.

نظرسنجی پایان مکالمه

ضبط مکالمه 

​​​​​​​​​​​​​​صف انتظار تماس یک امکان کاربردی و مفید است که توسط مرکز تماس برای مدیریت تماس های ورودی استفاده می شود و زمانی را تصور کنید که مشتریان بسیاری با شما تماس میگیرند و تعداد اپراتورهای شما برای پاسخگویی به این حجم از تماس کافی نیست.
صف انتظار تماس به شما این امکان را میدهد تا تماس های دریافتی را مدیریت کنید به این صورت که به جای اینکه بوق اشغال پخش شود، آن ها را داخل یک صف انتظار قرار میدهد، تا زمانی که یک اپراتور آزاد شود و تماس آنها را به ترتیب پاسخ دهد و برای مخاطب اعلام می کند شما چندمین نفر در صف پاسخگویی هستید

فعال کردن دایورت تماس یک راه آسان برای جلوگیری از تماس‌های بی‌پاسخ و از دست دادن تماس ها است.
با این فناوری در تلفن همراه و تلفن ثابت، آشنا هستید اما در مرکز تلفن ابری برای هر داخلی یک شماره انتقال در نظر گرفته می شود زیرا گاهی پیش می آید که داخلی شما به دلایل (اینترنت نداشتن , رجستر نبودن و…) قادر به پاسخگویی نیست با این ماژول تماس های شما بدون پاسخ نمی ماند و به شماره پیش فرض شما منتقل می شود
 ​​​​​​​این ویژگی می تواند روی هر خط داخلی تنظیم شود تا در زمان نبود اینترنت یا قطع بودن برق و یا ترک محل کار و یا... تماس از دست نرود.

انتظار مکالمه یا صف انتظار

انتقال مکالمه